Станом на грудень 2024 року, 52% українців висловлювали довіру президенту Володимиру Зеленському, тоді як 39% не довіряли йому. Це підтверджують результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 2 по 17 грудня 2024 року. Соціологи зазначають, що в кінці 2023 року рівень довіри до президента становив 77%. Проте до лютого 2024 року він знизився до 64%, а до травня 2024 року – до 59%. Водночас за вказаний період частка осіб, які не довіряють, зросла з 22% до 36%.
"До жовтня 2024 року ситуація дещо стабілізувалася, однак між жовтнем і груднем 2024 року рівень довіри почав знову знижуватись. Це пояснюється не лише зростанням недовіри, а й збільшенням невизначеності серед громадян щодо ставлення до президента. Станом на грудень 2024 року 52% українців довіряли Зеленському, 39% – ні. Ще 9% респондентів не змогли визначитися", – йдеться у результатах опитування.
Зазначається, що у всіх регіонах України ситуація доволі подібна, і баланс довіри-недовіри залишається позитивним. Найвищі показники довіри до президента спостерігаються на Заході України (баланс +27%) та в Центрі (+13%). На Півдні і Сході показники довіри дещо нижчі, з балансом, близьким до нуля (тобто частка тих, хто довіряє, і тих, хто не довіряє, приблизно однакова).
Опитування охопило 2000 респондентів: половина з них отримала запитання в одному формулюванні, інша половина – в іншому. Дослідження проводилося серед дорослих громадян України віком від 18 років, які проживали на контрольованій території України. Респонденти з тимчасово окупованих територій та громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року, до вибірки не включалися, хоча частина респондентів – це внутрішньо переміщені особи з окупованих територій.
Як повідомили у УНІАН, зросла частка українців, готових до територіальних поступок агресору для завершення війни. Якщо в період з травня по жовтень 2024 року цей показник залишався стабільним, то з початку жовтня до грудня він зріс з 32% до 38%. Водночас зменшилася частка тих, хто категорично проти якихось поступок: станом на грудень 51% українців виступали проти територіальних компромісів, хоча на початку жовтня їх було 58%.