Журналіст Bloomberg Марк Чемпіон підкреслив, що якщо у Володимира Путіна є можливість для переговорів, він може вести їх з позиції переваги, усвідомлюючи, що Україна зрештою піде на компроміс з його вимогами.
Проте реальність виявляється такою, що Росія є менш сильною, ніж Путін хоче у це вірити, і саме президент США Дональд Трамп може дозволити собі домінувати на переговорах. Адже деякі з "асів" Кремля або залежать від рішень Заходу, або ставляться під сумнів Україною, або є ілюзорними.
Заяви Путіна про можливість ядерного удару належать до останнього рівня серйозності і показують, наскільки переконливим може бути блеф, якщо йому вірять. Російська економіка теж потрапляє до цієї категорії.
Навіть сьогодні не видно жодних ознак кризи, але спостерігається різкий відступ до гіршого розвитку подій, що відкриває шляхи для додаткового тиску. Цей шанс потрібно використати, але не як заміну мирному врегулюванню, а для того, щоб зробити його реальним.
На даний момент це цілком прийнятно для економіки в умовах війни. Загроза полягає в обсязі кредитів, які були вкладені в оборонну промисловість, з яких значна частина має змінні відсоткові ставки. За даними звіту, кризу з кредитами можна віднести до листопада-грудня. Банки намагаються всіма силами замаскувати ускладнене становище, непомітно реалізуючи реструктуризацію боргів, що стали безнадійними.
Справа не лише в тому, що економіка може зазнати краху, заявив Кеннеді, а в тому, що чим довше Росія покладатиметься на державні кредити поза бюджетом для фінансування війни, тим більший ризик дефолту за боргами, що може призвести до непередбачуваних наслідків. Це свідчить про те, що в Путіна не так багато часу для війни з Україною, як він сподівається.
Міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен повідомила, що в економіці Росії з'являються дестабілізуючі фактори. Вона закликала країни Західного світу посилити санкції проти РФ, щоб покращити ситуацію для України у перемовинах щодо укладення мирної угоди.
Однак газета The Telegraph повідомляла, що витрати на запозичення та відсоткові ставки в Росії підвищилися до критичного рівня. Це створює значний тиск на вітчизняні підприємства.