G7 розробляє стратегії для протидії підтримці Росії з боку Китаю та інших держав

G7 розробляє стратегії для протидії підтримці Росії з боку Китаю та інших держав

Країни «Групи семи» мають намір посилити елементи санкцій та економічних заходів для подальшого обмеження доходів, товарів та технологій, які Росія використовує для фінансування своїх військових дій. Про це йдеться у спільному комюніке G7, яке було опубліковане після зустрічі, в якій взяв участь міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. «Ми вживатимемо відповідні дії, виходячи з наших правових систем, проти осіб та установ у Китаї та інших третіх країнах, які надають матеріальну допомогу російській військовій агенції, зокрема фінансовим установам та іншим організаціям, що сприяють отриманню Росією обладнання та товарів для її оборонно-промислового комплексу», – йдеться в заяві.

«Група семи» зазначила, що продовжить тиск на російські доходи від експорту енергоресурсів, металів і інших сировин, зокрема через ефективну реалізацію вже прийнятих заходів та подальші дії проти «тіньового флоту».

G7 також висловила занепокоєння через розгортання військ КНДР на території Росії та їх використання на полі бою в Україні. На думку авторів заяви, активна участь Північної Кореї у війні «означає небезпечне розширення конфлікту», яке матиме серйозні наслідки для європейської та індо-тихоокеанської безпеки.

Організація висловила «глибоку стурбованість» через підтримку Росії і російської оборонної промисловості з боку Китаю, що дозволяє Росії «продовжувати свою незаконну війну в Україні та відновлювати свої збройні сили, що матиме значні наслідки для безпеки в загальному розумінні».

«Китай зобов'язаний запобігти постачанню своїми компаніями зброї, особливо ударних безпілотників, матеріалів подвійного використання, включаючи компоненти зброї, а також обладнання. Ми також закликаємо Китай активніше працювати на благо міжнародного миру та безпеки, а також чинити тиск на Росію з вимогою зупинити її військову агресію і негайно, повністю та безумовно вивести свої війська з України», – заявила G7.

Крім того, «Група семи» засудила передачу іранської зброї Росії: «Ми вже відповідаємо на це новими і суттєвими заходами. Іран повинен терміново зупинити будь-яку підтримку агресивної війни Росії проти України і припинити постачання балістичних ракет, безпілотників та пов'язаних технологій».

Раніше 26 листопада стало відомо, що Європейський Союз уперше запропонував ввести санкції проти китайських компаній та фізичних осіб за їхню співпрацю з російськими фірмами, які мають відношення до військових дій Москви в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *