Україна не занепокоєна погрозами Словаччини припинити експорт електроенергії внаслідок закінчення транзиту російського газу в Європу, заявив міністр енергетики України Герман Галущенко. Він зазначив в інтерв'ю Politico, що таке рішення "абсолютно суперечить" нормам Європейського Союзу, і висловив сумніви з приводу того, що Словаччина вирішиться на такий крок.
На думку Галущенка, Україна вже звернулась до Європейської комісії з проханням розпочати офіційні консультації з цього питання. Він також зауважив, що Україна зможе компенсувати "втрачену" електроенергію за рахунок імпорту з Польщі та Румунії.
"Якщо їхня мета полягає в тому, щоб змусити Україну страждати, це не спрацює", – підкреслив міністр енергетики. У статті зазначається, що Словаччина і Угорщина впродовж кількох місяців намагаються переконати Україну продовжити газову угоду, оскільки припинення угоди може загрожувати безпеці поставок газу в ці країни.
Варто відзначити, що поставки газу через Україну становлять лише близько 5% від загального обсягу імпорту ЄС. Видання повідомляє, що ризик того, що Словаччина зіштовхнеться з нестачею енергії у випадку закінчення угоди, є низьким. Країна більше заклопотана збереженням доходів, які вона отримує від транспортування і перепродажу російських постачань.
Галущенко підкреслив, що будь-яке відключення електроенергії завдасть додаткових фінансових втрат Братиславі. "Ми говоримо не про безкоштовне постачання електроенергії, а про електрику, за яку ми платимо," – зазначив він, додаючи, що Словаччина може втратити "сотні мільйонів доларів" на рік внаслідок припинення експорту. Вона також може втратити доступ до потенційно дешевих українських постачань електроенергії в майбутньому.
Раніше УНІАН інформувала про загрози Фіцо у зв'язку з припиненням поставок російського газу в Європу через Україну. "Але кому до Словаччини є діло, так, пане Зеленський? Спочатку ви кричите, коли вам щось потрібно, щоб не замерзнути взимку," – наголосив він.
Нарешті, експерти пояснили, які наслідки можуть чекати на Україну в разі припинення електропостачання з боку Словаччини. "Обсяги, які Україна сьогодні імплементує з Європейського Союзу, ми зможемо легко компенсувати через інші з'єднання," – вважає один з фахівців.