"Розслабтеся, зробіть глибокий вдих, не реагуйте миттєво", – зазначив він у розмові з Кейтлан Коллінз для CNN.
"Торгові конфлікти залежать від конкретної нації. Проте, варто пам'ятати, що історія торговельних відносин свідчить про те, що ми є країною з дефіцитом. Країни з дефіцитом мають певні переваги. Вони виступають проти країн з профіцитом. Традиційно, країни з профіцитом завжди програють у будь-яких торговельних протистояннях", – зазначив Бессент.
Бессент зауважив іншим державам, що "вчинити щось бездумно було б недалекоглядно".
Він також зазначив, що мита можуть бути тимчасовими, і вважає, що адміністрація Трампа "зачекає, щоб побачити, як все розгортатиметься".
Раніше країни, такі як Європейський союз, Китай, Японія, Південна Корея, Колумбія та Мексика, заявили про намір відповісти на торговельні дії Трампа. Голова Комітету з міжнародної торгівлі Європейського парламенту Бернд Ланге охарактеризував ці нові мита США як "безпідставні, незаконні та непропорційні".
Трамп повідомив про запровадження безпрецедентних імпортних мит на товари з інших держав. Зокрема, встановлено мита у розмірі 25% на всі іноземні автомобілі та запчастини, що будуть ввозитися до США. Мита на автомобілі набудуть чинності вже з 3 квітня, а на запчастини – дещо пізніше.
Митні ставки на імпорт з Китаю складатимуть 34%, з країн Європейського Союзу – 20%, а зі Швейцарії – 31%. Для інших країн, включно з США, мінімальні митні ставки становитимуть 10%.
Росія, Північна Корея та Білорусь не включені до списку. Проте Трамп запровадив митні збори на практично безлюдні території, такі як Токелау (з населенням 1500 осіб) у південній частині Тихого океану та Шпіцберген (з населенням 2500 осіб), розташований за Полярним колом.