Редакція Крим.Реалії (проєкт Радіо Свобода) представила базу даних «ГРУЗ-200», до якої увійшло тисяча кримчан, ідентифікованих як військовослужбовці російської армії, що загинули внаслідок війни Росії проти України. У списку міститься інформація про місце народження, призову чи вербування до російських збройних сил, а також для частини загиблих – дані про місце та час їхньої смерті. Уся інформація була зібрана з відкритих джерел, таких як заяви російських посадовців, повідомлення рідних загиблих у соціальних мережах, а також публікації в кримських і російських медіа. Журналісти Крим.Реалії разом з експертами досліджують кількість та психологічний профіль загиблих, а також причини їхньої участі в російській агресії.
Серед загиблих кримчан, які боролися проти України, є жителі всіх регіонів Криму, зокрема найбільше даних – із Севастополя та Керчі. У списку переважають контрактники та кадрові військові, а також мобілізовані, завербовані ув’язнені та 11 строковиків. Як повідомила автор проєкту, журналістка Алексіна Дорогань, процес проведення ДНК-експертиз затягнувся, а інформація про поховання не була відома до пізнішого часу, її вдалося виявити лише через фотографії могил і меморіалів у соціальних мережах. Наразі статус близько третини вбитих кримчан ще залишається невідомим, редакція працює над його встановленням.
Відомості про громадянство осіб, включених до цієї бази даних, є неповними. Проте, виходячи з місця народження та призову, Алексіна Дорогань припускає, що більшість загиблих мали українське громадянство. Відомо, що в 82 випадках вбиті були громадянами Росії, які переїхали до Криму до або після анексії півострова, тоді як у 65 випадках точно встановлено, що загиблі – громадяни України. Принаймні 15 із цих осіб — це колишні військові, які забули про свою присягу Україні.
Російська влада приховує кількість загиблих та обставини їхньої смерті, що робить роботу команди Крим.Реалії надзвичайно цінною для мешканців Криму та інших окупованих територій, зазначила продюсер проєкту «ГРУЗ-200» Анжеліка Руденко. Керівник Крим.Реалії Володимир Притула підкреслив, що мета проєкту «ГРУЗ-200» полягає не в «увічненні пам’яті окупантів», а в приверненні уваги до великої кількості загиблих жителів анексованого Кримського півострова, які більшість часу воювали проти своєї країни.
Крим.Реалії продовжують доповнювати базу даних «ГРУЗ-200» ідентифікованими кримчанами, які воювали на боці російських військ проти України і загинули у війні. Проєкт Крим.Реалії, що входить до структури Української служби Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода, був заснований у березні 2014 року, на початку окупації Криму Російською Федерацією. Незважаючи на тиску та переслідування з боку російської влади, журналісти Крим.Реалії продовжують інформувати населення Криму про реальні події на півострові та поза його межами, стійко займаючи ведучу позицію в кримському інформаційному просторі.