Минулого року імпорт в Україну зріс на 8,6%, досягнувши 69 мільярдів доларів США. Про це у Facebook повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка. "Причини цього зростання стають очевидними, коли ми спостерігаємо 333% збільшення імпорту електроенергії (669 мільйонів доларів), 103% зростання імпорту акумуляторів (950 мільйонів доларів) та 108% за трансформаторами (596 мільйонів доларів)", – зазначив він.
Качка також додав, що імпорт безпілотних літальних апаратів зріс на 77%, досягнувши 1,2 мільярда доларів США. Основними товарами, що імпортувались, залишаються нафтопродукти — їх обсяги склали 6,8 мільярда доларів. Іншою важливою категорією стали товари, пов'язані з війною та обороною, які досягли 4,5 мільярда доларів: "Таким чином, енергетичні проблеми та оборона залишаються основними факторами імпорту".
Заступник міністра зауважив, що в минулому році скоротилася торгівля з Польщею — у 2024 році Україна імпортувала з цієї країни на 6,8% менше, ніж у 2023 році. Проте, незважаючи на це зменшення, Польща залишається провідним постачальником товарів з ЄС. З 34,3 мільярда доларів загального імпорту з Євросоюзу на Польщу припало 6,8 мільярда доларів. Крім того, обсяги імпорту з Туреччиною також скоротилися — падіння становило 13,5%.
Водночас значно зріс імпорт з Китаю — загальний обсяг імпорту досяг 14,3 мільярда доларів, що на 37,4% більше у порівнянні з 2023 роком. Тарас Качка підкреслив, що торгівля з Китаєм може піддатися суттєвим змінам через потенційні обмеження з боку нової адміністрації Сполучених Штатів, зокрема щодо тарифів у рамках Світової організації торгівлі.
Як повідомлялося раніше, у 2024 році український експорт значно зріс. За словами Тараса Качки, у попередньому році Україна експортувала товарів на суму 41,6 мільярда доларів. У порівнянні з 2023 роком показник зріс на 15%. Серед основних категорій значну роль відіграла залізна руда, обсяги якої становили 33,6 мільйона тонн — це майже на 90% більше, ніж у 2023 році.
Також Україна демонструє позитивні результати у легкій промисловості. Наприклад, експорт чоловічих костюмів, комплектів, піджаків, штанів та комбінезонів зріс на 646% у порівнянні з 2023 роком.
Раніше стало відомо, що митниця визначила основних торгових партнерів України. Зокрема, найбільші обсяги експорту з країни становлять продовольчі товари, метали та устаткування.