Інфляційні процеси на ринку споживчих товарів у січні 2025 року в порівнянні з груднем 2024 року склали 1,2%. У річному аспекті, у порівнянні з січнем 2024 року, інфляція становить 12,9%.
Про це інформує Державна служба статистики. Загалом за рік ціна на продукти харчування та безалкогольні напої зросла на 14,3%.
Протягом року ціна на яйця зменшилася лише на 5,1%.
Протягом року тарифи на комунальні послуги зросли на 19%, що переважно викликане підвищенням цін на електроенергію на 63,6%. Вартість медичних послуг зросла на 13,7%, тоді як витрати на транспорт стали дорожчими на 10,2%.
Виникли вражаючі зміни у сфері зв'язку – зростання на 19% до початку 2024 року. Вартість послуг ресторанів і готелів зросла на 13,6%, а освітніх послуг – на 12,1%.
Фахівці Центру економічної стратегії відзначили, що наявний рівень інфляції не дає можливості річним депозитам забезпечувати захист від її впливу.
"Якщо інвестувати в річний депозит, то процентна ставка (12,5%) не перекриє темпів інфляції (12,9%) – без врахування оподаткування", – зазначається в повідомленні ЦЕС.
Повідомляється, що облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) залишаються найпривабливішими гривневими фінансовими інструментами. Їх реальна дохідність перевищує рівень інфляції, а доходи від ОВДП для фізичних осіб не підлягають оподаткуванню, зазначили в Центрі економічної стратегії (ЦЕС).
Згідно зі статтею УНІАН, ціни на продукти харчування за минулий рік підвищилися на 14%, і більшість фахівців вважають, що однією з ключових причин збільшення цін стало зниження врожаю в минулому році, спричинене екстремальною спекою та посухою.
У 2025 році українцям потрібно буде витрачати більше грошей на овочі, молочні продукти та алкогольні напої. Також прогнозується підвищення цін на какао, каву та соки.