На третю річницю масштабної війни Росії проти України до Києва приїжджають міжнародні лідери. Рано-вранці прибули президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн та голова Європейської Ради Антоніу Кошта.
Про це європейські чиновники Кошта і фон дер Ляєн повідомили у соціальних мережах. "В Україні, для України, разом з Україною", – зазначив Кошта. Він також поділився фотографією з київського залізничного вокзалу разом з Урсулою фон дер Ляєн.
Європейських чиновників привітали голова Офісу президента Андрій Єрмак та міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Лідери Фінляндії, Данії, Ісландії, Норвегії, Швеції, Литви та Латвії вже прибули до столиці України, а також приїхали прем'єр-міністри Канади, Іспанії та Естонії.
"Минуло рівно три роки з початку жорстокого повномасштабного військового вторгнення Росії. Україна та її народ пережили безліч викликів, але залишаються сильними та незламними. Я з радістю та гордістю зазначаю, що Литва підтримувала Україну впродовж усіх цих років. Ми продовжимо це робити", – сказав президент Литви Гітанас Науседа після прибуття до Києва.
Президент Латвії Едгар Рінкевич заявив, що в Києві планує обговорити актуальні питання та майбутні кроки країн-партнерів України.
"В Київ прибула президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо та численні інші закордонні гості, які є друзями України. Мені було приємно зустріти їх сьогодні", – зазначив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
На третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну відбудеться зустріч керівників європейських країн. У саміті візьмуть участь 37 керівників держав, з яких 13 прибудуть особисто, а 24 – приєднаються через відеозв'язок. Обговорюватимуться стратегії для України, а також формати забезпечення безпеки.
Президент України Володимир Зеленський охарактеризував цей саміт як, можливо, "критичний момент".
Нагадаємо, що до трьох років з початку війни США запропонували альтернативну резолюцію ООН стосовно України, яка суперечить європейському проєкту. Цей документ є конкурентом тексту, який Україна та її європейські союзники мають намір внести на голосування в Генеральній Асамблеї ООН.