Євро може стати основною валютою для курсоутворення в Україні, поступово витіснивши долар. Зміни відбудуться досить плавно та непомітно для фінансового ринку. "Враховуючи наш курс до євроспільноти, це закономірний процес, адже якщо ми прагнемо стати частиною Європейського Союзу та отримати доступ до їхніх ринків як експортери і імпортери, очевидно, що нам необхідно мати зв'язок з тією валютою, в якій здійснюється більшість операцій. Тому це неминуче майбутнє, як і наше членство в ЄС", – зазначила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв'ю "Ми – Україна".
Водночас вона підкреслила, що в умовах викликів, які зокрема викликані війною, такий крок може бути не найкращим рішенням у цей час. "Ми будемо уникати будь-яких шоків, тому не слід занадто братися за це питання. Якщо це відбудеться, то це, безсумнівно, піде на користь українській економіці, адже ми тоді точно будемо в Євросоюзі", – підсумувала представниця НБУ.
Член комітету Верховної Ради з економічного розвитку, народний депутат від "Слуги народу" Богдан Кицак у ефірі "Новости.Live" зазначив, що перехід з долара на євро може тривати 5-10 років. Він пояснив, що цей процес буде зумовлений зростанням обсягів операцій у парі гривня-євро, збільшенням експорту та імпорту, а також грошовими переказами українців з-за кордону.
Національний банк вже невдовзі може розглянути доцільність переходу від долара до євро як основної валюти для курсового регулювання гривні. На сьогодні валютна структура угод на ринку України все ще підтверджує статус долара США як основної курсоутворюючої валюти.