Російські військовополонені утримуються відповідно до норм Женевської конвенції. Про це повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко, який провів екскурсію табором для військовополонених у рамках проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії. В Україні функціонує п’ять таборів для військовополонених, один з яких розташований на заході країни і працює з 2022 року, будучи одним із перших. Сюди щодня доставляють нових полонених, проте точна кількість не розголошується, лише зазначається, що табір переповнений.
Із певною періодичністю табір демонструють групам журналістів; багато представників іноземних медіа мали можливість побувати тут разом із Крим.Реалії в одній із таких поїздок.
«Вони мають можливість підтримувати зв'язок з зовнішнім світом відповідно до Третьої Женевської Конвенції про поводження з військовополоненими. Вони мають право надсилати листи, отримувати посилки, а також обирати своїх представників для взаємодії з адміністрацією», – зазначив Яценко.
Він також повідомив, що в таборі є скриньки для звернень до українського омбудсмена, куди полонені можуть залишати свої скарги. «Крім того, тут регулярно проводяться зустрічі з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста, які відбуваються без участі адміністрації», – розповів представник Координаційного штабу.
У липні Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що представники Міжнародного комітету Червоного Хреста частіше відвідують російських полонених в Україні. Коментуючи інформацію голови делегації МКЧХ у Росії про те, що співробітники організації, нібито, відвідали «3 100 полонених у Росії та Україні», Лубінець відмітив, що більшість звільнених українських полонених заявили, що за час утримання «не бачили і не спілкувалися з представниками МКЧХ».