Згідно з останніми дослідженнями, наслідки пандемії COVID-19 відчуватимуться ще довгий час, оскільки хвороба змінила звички людей. Серед змін – збільшення часу, проведеного вдома, що може вплинути на структуру міст та їх районів. Як повідомляє видання Cosmos, у дослідженні, опублікованому в Journal of the American Planning Association, йдеться про те, що у 2023 році люди почали витрачати на 51 хвилину менше часу поза домом, ніж у 2020 році. Також спостерігається скорочення тривалості щоденних поїздок на 12 хвилин.
Науковці проаналізували дані понад 34 тисяч респондентів в рамках Американського опитування про використання часу за 2019, 2021, 2022 та 2023 роки. Виявилося, що пандемія призвела до значного зменшення активностей поза домом.
Учасники стали витрачати менше часу на 10 з 12 видів діяльності, пов'язаних із зовнішнім середовищем, включаючи культурні заходи, покупки і поїздки на роботу. Водночас, на 13 з 16 видів діяльності вдома вони почали приділяти більше часу.
Дослідники вважають, що це може спричинити зміни в міському плануванні. Зокрема, спостерігається тенденція до переходу від бізнес-централізованих моделей міст до просторів, які більше відповідають житловим потребам і відпочинку.
Зменшуючи кількість щоденних комутаторів, міста можуть перетворитися на центри споживання, розваг і дозвілля, а не лише виробництва. Архітектори та містобудівники можуть переглянути землекористування, зменшуючи кількість офісів і комерційних об'єктів, натомість більше уваги приділеючи багатоквартирному житлу та зонам відпочинку.
У зв'язку з такими змінами традиційні інвестиції в урбаністичні дороги та розширення приміських залізниць можуть отримати новий напрямок — у бік підвищення безпеки пішоходів і велосипедистів, а також підтримки транспорту для малозабезпечених груп населення для кращого задоволення потреб містян.
Кількість невеликих щільних житлових комплексів, які стають дедалі популярнішими серед молоді з низьким доходом, може зрости. Цей тип житла забезпечує доступ до усіх необхідних зручностей без потреби в щоденних поїздках на роботу. Міста все більше орієнтуватимуться на суспільний спосіб життя.
Згідно з нещодавнім опитуванням Pew Research Center, приблизно 60% людей віддають перевагу віддаленій роботі, якщо така можливість їм надається.
Як повідомлялося, новий штам Covid XEC було виявлено у мешканців 29 країн та 24 штатів США. Згідно з інформацією ЗМІ, найбільше він поширився у Чехії.
Директор Інституту генетики Університетського коледжу Лондона Франсуа Баллу зазначив, що XEC швидко еволюціонує та вважається більш заразним.
У той час як у світі поширюється новий варіант COVID, вчені провели детальний аналіз генетичного матеріалу, зібраного у районі оптового ринку морепродуктів Хуанань в Ухані. Тепер стало відомо, які види тварин перебували в цій місцевості на початку епідемії 2019 року.