Протягом десятиліття після анексії Криму російська влада змінила понад 35% населення півострова, про що повідомила в інтерв'ю Тиждень.ua виконувачка обов'язків Постійного представника президента України в Автономній республіці Крим Ольга Куришко, передає проект Радіо Свобода Крим.Реалії. Вона зазначила, що згідно з даними соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з метою дослідження когнітивної деокупації Криму на замовлення Представництва, етнічна структура населення Криму зазнала значних змін після російської анексії.
Куришко також відзначила, що влада РФ реалізувала масштабну програму переселення громадян з Росії на півострів, а після 2022 року – організувала примусове переселення з нещодавно захоплених українських теренів.
«Приблизно мільйон нових осіб прибули на півострів у той час, коли тисячі українців були змушені залишити свої домівки через постійні переслідування та репресії з боку окупантів, мілітаризацію, неприйняття окупації та небажання жити під нею. Для регіону з населенням близько 2,5 мільйона людей це означає, що протягом десятиліття окупації було замінено, за найскромнішими підрахунками, більше 35% мешканців», – зазначила вона.
Раніше перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял заявляв, що Росія суттєво змінила демографічну картину регіону після анексії Криму, переселивши на півострів від 800 тисяч до 1 мільйона своїх громадян.