Київ повідомив команді Дональда Трампа, що спроби почати мирні переговори з Росією занадто рано можуть мати фатальні наслідки для України. Перш ніж розпочинати будь-який діалог, необхідно послабити агресора. Про це пише британське видання The Telegraph. Хоча Трамп вже відмовився від обіцянки "миру за 24 години", його команда все ще говорить про можливість мирного врегулювання "за 100 днів" або "протягом кількох місяців". У статті зазначається, що такі спроби точно визначити терміни закінчення війни викликають занепокоєння в Києві.
"Суть в тому, що не можна приймати швидких рішень без огляду на ситуацію. Ініціатива має залишатися під контролем, її не слід віддавати Росії", — підкреслює радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.
В той час, коли російські війська повільно просуваються на Донбасі, Україна реалізує свою ключову стратегію, що виходить далеко за межі фронту, кажуть українські чиновники. Мова йде про далекобійні удари українських дронів по важливих об'єктах російського військово-промислового комплексу та нафтопереробки.
Подоляк підкреслює, що ці удари мають значний вплив на російську економіку, яка є найбільш вразливою стороною Путіна. Він зазначає, що важливо, щоб Кремль ішов на переговори не за власним бажанням, а під тиском обставин.
"46% російського нафтопереробного сектору підлягає атакам або знаходиться в зоні дії українського озброєння. Це означає, що Росія поступово втрачає значну частину цього важливого сектора свого господарства. Крім того, ми також завдаємо ударів по ключовій військовій інфраструктурі в європейській частині Росії. Нам потрібно мати можливість підтримувати такий тиск, якщо ми хочемо підійти до переговорів з позиції сили. Лише коли Росія зазнає втрат, вона буде готова до серйозних переговорів", – зауважив Подоляк.
Однак джерело в українській розвідці зазначило, що в більшості випадків росіяни змогли відремонтувати нафтогазові об'єкти "протягом тижня". За словами співрозмовника, тільки додаткові поставки західних ракет у комбінації з більш жорсткими енергетичними санкціями можуть спонукати Путіна розглянути можливість зменшення агресії.
На думку Подоляка, принаймні частково Києву вдалося донести до команди Трампа, що російська агресія в Україні не лише про захоплення території, а про перерозподіл впливу в Європі. Іншими словами, Трампу пояснили, що стратегічною метою Путіна є не просто захоплення Запоріжжя, а ослаблення Заходу.
Попри обережний оптимізм, українські чиновники тихо готуються до можливості вести переговори з не ідеальної позиції, якщо Трамп все ж спробує нав'язати швидкий мир за рахунок України. У такому випадку Україна планує залучити до переговорного процесу своїх європейських партнерів, зокрема Велику Британію, та добиватися розміщення військового контингенту країн-партнерів на своїй території як гарантії безпеки.
Як повідомлялося, Росія має намір захопити чотири області України до 2026 року, щоб потім розпочати розчленування Європи. У Німеччині з тривогою спостерігають, що Росія активно нарощує свій військовий потенціал, що явно перевищує її потреби в Україні.
Військовий експерт Павло Нарожний зауважує, що проблеми з мобілізацією є не тільки в Україні, але й у Росії. Проте Кремль має можливість пом'якшити цю проблему, залучаючи добровольців фінансовими винагородами. Коли гроші закінчаться, Росія зіткнеться з серйозними труднощами на фронті.