Китайські науковці оголосили про задум створення гігантської сонячної електростанції в космосі, ширина якої становитиме 1 кілометр. Ця станція буде безперервно передавати енергію на Землю за допомогою мікрохвильових технологій. Про це повідомляє науковий журнал Live Science. Цей амбіційний проект вже порівнюють з китайською гідроелектростанцією "Три ущелини", розташованою на річці Янцзи в центральній частині країни, яка є найбільшим у світі гідроенергетичним об'єктом і виробляє щорічно 100 мільярдів кіловат-годин електроенергії.
За словами провідного вченого Лонга Лехао, який є головним конструктором китайських ракет Long March, цей новий проект буде "також важливим", як гребля "Три ущелини". "Ця неймовірна ініціатива варта очікування. Енергія, зібрана за один рік, буде еквівалентна загальному обсягу нафти, який можна видобути на Землі", — зазначив Лонг під час лекції, організованої Китайською академією наук у жовтні.
Live Science підкреслює, що, незважаючи на істотний прогрес в технологіях сонячної енергетики за останні десятиліття, існують деякі базові обмеження. Наприклад, низька ефективність в хмарну погоду. І навіть у ясні дні значна частина сонячної енергії розсіюється в атмосфері і не досягає поверхні Землі.
Космічна електростанція не має цих проблем і може безперервно збирати сонячну енергію, інтенсивність якої в космосі в 10 разів вища, ніж на земній поверхні. Проте існує нова складність — необхідність побудови станції в космосі. Лонг і його команда працюють над створенням багаторазової важкої ракети Long March-9 (CZ-9), яка зможе транспортувати щонайменше 150 тонн вантажу на орбіту.
Як повідомляв УНІАН, японські вчені працюють над вдосконаленням технології отримання пального з води та світла. Хоча ідея видобутку водню з води не нова, нинішні технології демонструють низьку ефективність, що робить їх економічно невигідними.
Також ми інформували про китайську розробку, яка дозволяє отримувати електрику з дощу. Автори цієї технології стверджують, що вона може бути ідеальною для використання в віддалених та ізольованих районах. Однак інші фахівці висловлюють певні сумніви щодо її практичної застосовності.