Китай, який є найбільшим споживачем російського вугілля на світовій арені, зменшив обсяги імпорту з Росії. За підсумками дев'яти місяців 2024 року частка російського вугілля в загальних закупівлях Китаю зменшилася на 5 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року (18% проти 23%). Тим не менш, Росія залишається на другому місці серед постачальників вугілля до Китаю, повідомляє "Коммерсант". За даними, найбільшим постачальником твердого пального на китайський ринок є Індонезія, чия частка зменшилася до 44% (з 58%). Частки Австралії та Монголії, навпаки, зросли (з 1% і 10% до 15% відповідно).
Водночас, загальний обсяг імпорту вугілля до Китаю зріс до 490 млн тонн (на 14,8% порівняно з попереднім роком) за період з січня по листопад. Згідно з оцінками Міністерства енергетики РФ, на Китай припадає 48% всього російського експорту вугілля. Імпорт почав знижуватися цього року після значного зростання на 42% у 2023 році (до 100 млн тонн). Це зниження пов'язане зі скороченням поставок енергетичного вугілля на фоні низьких цін і обмежень на вивезення.
Раніше УНІАН повідомляв про те, що експорт Китаю до Росії впав на 10,5%. Водночас кремлівський лідер Володимир Путін зазначав, що основною проблемою в торгових стосунках між двома країнами є питання взаємних платіжних розрахунків.
Крім того, Китай ухвалив рішення про введення мит на європейський коньяк, хоча наразі тривають переговори. Імпортерам доведеться сплатити заставу до 39% від вартості напою.