Вищі керівники Китаю мають намір провести зустріч у середу, 9 квітня, для обговорення заходів, спрямованих на стимулювання економіки та стабільність ринків капіталу. Збори відбудуться на тлі загострення торгової війни зі США.
За даними видання Reuters, політики розглянуть заходи для стимулювання внутрішнього споживання та підтримки ринків капіталу. Одне із джерел повідомило, що, імовірно, вони також обговорять ініціативи, такі як податкові послаблення на експорт.
На зустрічі, напевно, будуть присутні вищі посадовці з державних установ, включаючи центральний банк, Народний банк Китаю та Міністерство фінансів, відзначили джерела.
Також очікується присутність представників Міністерства торгівлі, а також банківського регулятора National Financial Regulatory Administration та регулятора цінних паперів China Securities Regulatory Commission, додало перше джерело.
Деякі заходи зі стимулювання другої за величиною економіки світу можуть бути впроваджені у найближчі тижні, сказало друге джерело.
Китайські державні медіа, імовірно, висвітлять частину порядку денного засідання, оскільки влада прагне стабілізувати економіку і ринки, а також відновити довіру, сказали джерела.
Загострення торгової війни між Китаєм і США відбувається на фоні тривалої кризи в сфері нерухомості та високого рівня заборгованості місцевих органів влади, що підірває довіру як у бізнесу, так і у споживачів.
Президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження базового мита в 10% на імпорт з усіх країн, за винятком Канади та Мексики, а також додаткових мит для близько 60 країн, включаючи Китай.
Для Китаю це означало додаткове мито в 34%, що в сукупності з попередніми митами становило 54%. У відповідь Пекін оголосив про введення додаткового мита в 34% на всі американські товари.
8 квітня США оголосили про введення сукупного мита в розмірі 104% на товари, імпортовані з Китаю, що стало ще одним етапом ескалації торгової війни між двома найбільшими економіками світу.