Сьогодні депутати Львівської обласної ради звернулися до Верховної Ради України та уряду з приводу ініціативи польських політиків з партії «Право і Справедливість». Вони подали в польський Сейм законопроєкт, який намагається прирівняти ідеології ОУН, фракції Бандери (ОУН-б) та УПА до фашизму і комунізму, а також передбачає кримінальну відповідальність за «пропаганду» цієї ідеології. Львівські депутати вважають, що «польські політики вдаються до маніпуляцій, спираючись на однобокі та сфабриковані факти, які не відображають реальної картини подій на Волині та в інших регіонах України в часи Другої світової війни. Вони нав’язують свою ідеологічну поглядову систему, щоб дискредитувати право українців на власну державність».
У зверненні зазначається, що «для свідомих українців УПА – це єдина організована збройна сила, яка в умовах відсутності Української держави стала на захист українського народу від насильства та терору німецького, совєтського та польського окупаційних режимів. Українці не заважають іншим націям, однак ніхто не має права втручатися в наше святе право мати власну історію, зберігати національну пам’ять та відстоювати свою гідність».
Депутати Львівської облради вважають, що "Україна і Польща повинні засвоїти уроки минулого і будувати сучасні відносини на основі взаємної поваги та рівності. Вважаємо, що наші країни мають бути справжніми стратегічними партнерами".
Львівська облрада закликає польських політиків та владу пам'ятати, що спільним ворогом є імперська Росія, і звертається до українських депутатів з проханням ухвалити рішення, в якому «закликати польську сторону будувати відносини на принципах рівноправності, примирення і порозуміння, а не на перекручуванні і замовчуванні історичних фактів; закликати польський Сейм відмовитися від нав’язування українцям польських ідеологічних конструкцій та спотворення національної історії».
Депутати Львівської облради також просять уряд розглянути можливість фінансування з державного бюджету програм з історичних та експертних досліджень українсько-польських відносин та збереження української національної пам’яті; фінансування досліджень, пов’язаних із польсько-українською історією, з державного та місцевих бюджетів; реалізацію відповідної інформаційної політики щодо правдивого висвітлення української національно-визвольної боротьби в ХХ столітті в інших країнах. Більшість депутатів проголосувала за це звернення.