Ситуація з метапневмовірусом в Україні є стабільною та повністю контрольованою. За словами фахівців Центру громадського здоров’я України, захворювання на метапневмовірус, як правило, протікає в легкій формі, а ускладнення виникають дуже рідко. Вони наголосили, що метапневмовірус – це "звичайний вірус, який активно циркулює в Україні кожного епідсезону". Центр громадського здоров’я проводить щотижневу інформаційну кампанію з актуальними даними про цей та інші віруси, що виникають під час епідсезону.
"Симптоми при зараженні метапневмовірусом нагадують ознаки простуди або легких форм грипу: це нежить, кашель та підвищення температури. У порівнянні з грипом, метапневмовірус зазвичай переноситься значно легше і рідко спричиняє серйозні ускладнення", – зазначили медичні експерти.
Фахівці також підкреслили, що для профілактики метапневмовірусу "не потрібно запроваджувати якихось особливих заходів, окрім основних, знайомих з дитинства". Серед них – регулярне миття рук з милом, уникнення контактів із хворими, дотримання респіраторної етики та періодичне провітрювання приміщень.
"Також важливо дотримуватись інформаційної гігієни – звертайтеся лише до офіційних джерел інформації!" – наголосили у Центрі громадського здоров’я.
Раніше УНІАН повідомляв про шляхи передачі та симптоми метапневмовірусу, спалах якого був зареєстрований у січні 2025 року. Було зазначено, що, як і у випадку з коронавірусом, первинним осередком став Китай – вірус почав поширюватися з міста Ухань. Лікарі попередили, що хвороба є особливо небезпечною для маленьких дітей.
Цей вірус вже зафіксували на території України. Позаштатний фахівець МОЗ України з інфекційних хвороб Ольга Голубовська повідомила, що в нашій країні було офіційно підтверджено 13 випадків метапневмовірусу, але реальна кількість заражених, за її словами, є більшою.