Легалізація криптовалютного ринку в Україні може принести державі приблизно 15 мільярдів гривень у бюджет. Про це на своїй сторінці в Telegram повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
"Якщо б ринок криптовалют був легалізований, уряд міг би отримати близько 8,34 млрд грн податків від українських криптобірж і ще до 6,53 млрд грн від оподаткування доходів громадян у період з 2021 по 2024 роки", – зазначив він.
Федоров також підкреслив, що команда Мінцифри активно займається розробкою законопроєкту для легалізації криптоактивів, працюючи в рамках робочої групи, яка створена при профільному комітеті. Він уточнив, що обсяг бюджетних надходжень прямо залежатиме від принципів регулювання та оподаткування, які будуть закладені в законопроект.
Також міністр зазначив, що, відповідно до дослідження Global Ledger, Україна генерує близько 2,5% світового обсягу криптовалютного трафіку. Легалізація криптовалют є необхідною не лише для держави, але й для бізнесу: "Для підприємців це створює конкурентні переваги на світовому ринку, юридичний захист та можливість залучення інвестицій. Легалізація ринку дозволить українським фахівцям працювати вдома, а бюджет щорічно отримуватиме додаткові податкові надходження".
У квітні 2024 року в Національному банку України була озвучена важлива інформація щодо регулювання криптовалютного ринку. Заступниця голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що Україна планує прийняти європейські норми щодо регулювання ринків криптоактивів для захисту споживачів.
У жовтні голова Національного банку Андрій Пишний висловив думку, що НБУ не розглядає криптовалюту як законний засіб платежу в Україні. Проте країна вивчає міжнародний досвід регулювання ринку віртуальних активів.