Створена міжвідомча робоча група, яка має на меті оцінити обґрунтованість рішень медико-соціальних експертних комісій, підготувала список з 2 636 справ, що стосуються посадових осіб з більше ніж 70 державних установ для детальної перевірки. Таку інформацію оприлюднило Міністерство охорони здоров’я 18 лютого.
Згідно з попередніми висновками Міністерства охорони здоров'я, 31% (816 випадків) є працівниками Державної митної служби, 20% (518 осіб) – працівниками Державної податкової служби, а 17% (448) – працівниками прокуратури.
Досліджуйте також: Для голови Хмельницької МСЕК Крупи продовжили запобіжні заходи.
«Ми отримали проміжні результати перевірок стосовно раніше складеного списку справ, які потребують нашої уваги. Експерти вже розглянули 1 359 справ посадових осіб: 281 рішення МСЕК скасовано, у 232 випадках змінено групу інвалідності або термін рішення, ще майже 500 осіб запросили на огляд», – повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Він зазначив, що список осіб, справи яких слід переглянути, постійно розширюється у міру отримання нових даних від правоохоронних органів.
Як повідомляє Міністерство охорони здоров'я, серед анульованих рішень МСЕК:
«Окрім цього, за 232 справами було ухвалено нові рішення (160 людям змінено групу інвалідності та 72 особам продовжено термін дії). Наразі ще 466 чиновників викликані на перевірку для ухвалення рішення», – зазначає міністерство.
Міністерство охорони здоров'я, посилаючись на правоохоронні органи, інформує, що перші звинувачення у шахрайстві вже були пред’явлені двом прокурорам. Ще двом посадовцям медико-соціальних експертних комісій було висунуто підозру у службовому підробленні.
Також читайте: Шмигаль щодо реформи МСЕК: 291 медичний заклад сформував 1476 експертних груп
30 грудня 2024 року президент Володимир Зеленський підписав закон №12178, який скасовує існування медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) в Україні.
У жовтні президент Зеленський реалізував рішення РНБО, що стосуються функціонування медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Це рішення включало ліквідацію МСЕК, перевірку їх рішень та реформи в системі МСЕК в Україні. Через кілька днів уряд, відповідно до вказівок РНБО і президента, затвердив план для боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями в діяльності МСЕК.
Перед цим засіданням РНБО та його рішенням було кілька заяв про можливі порушення у медико-соціальних експертних комісіях.