Геополітичні загрози можуть викликати суттєве зниження акцій. Це, в свою чергу, може поставити під загрозу фінансову стабільність.
У звіті Міжнародного валютного фонду зазначається, що ризики для світової економіки значно зросли з 2022 року через військові конфлікти, збільшення витрат на армію та торговельні обмеження.
Фонд закликав фінансові інституції приділити увагу капіталу та ліквідності, щоб впоратися з ймовірними втратами через геополітичні загрози.
Експерти МВФ повідомили, що події, такі як війни, дипломатична напруга чи тероризм, призводять до зниження цін на акції в середньому на 1 відсотковий пункт щомісяця в усіх країнах, а середнє зниження на ринках, що розвиваються, становить 2,5 відсоткових пункти.
Водночас підкреслено, що війни, зокрема повномасштабне вторгнення Росії в Україну, є найбільш істотними ризиковими подіями, через які прибутковість акцій знижується в середньому на 5 процентних пунктів на місяць, що вдвічі перевищує показники інших геополітичних ризикових подій.
Після того, як президент США Дональд Трамп запровадив високі тарифи, почалося зниження індексів на біржах по всьому світу. Зокрема, акції американських компаній подешевшали, оскільки інвестори стурбовані ризиком рецесії та інфляції в США.
Згодом Трамп оголосив про 90-денну паузу в введенні додаткових мит для країн, які готові до переговорів, що призвело до різкого зростання акцій. Цей крок був сприйнятий як намір уникнути масштабної торгової війни.