Захід дійсно злякався ядерних загроз з боку Кремля і помітно знизив рівень підтримки України з осені 2022 року. Про це в інтерв’ю "Голосу Америки" розповів колишній міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс. Оцінюючи основні досягнення і невдачі Джо Байдена на посаді президента США, литовський дипломат вказав на те, що головною "помилкою" стало те, що Вашингтон "піддався ядерному шантажу Росії".
"Це був дуже чіткий момент, коли ми можемо стверджувати, що ситуація пішла у зовсім інший, негативний бік. Це сталося восени … 2022 року, коли Україні вдалося провести успішний контрнаступ", – зазначив Ландсбергіс.
Він нагадав, що після деокупації значної частини Харківщини та визволення Херсона, всі побачили силу України і слабкість Росії.
"А далі Путін розкрив свою карту, заявивши, що використовуватиме ядерну зброю, якщо його армія опиниться на межі краху. І в цей момент лідери Заходу буквально підняли руки і сказали: "Ми нічого не можемо зробити". Здавалося, що хтось "зменшив гучність" у підтримці України. І тепер ми все ще знаходимося в цій ситуації. Ми досі у цій доктрині", – висловив своє занепокоєння Ландсбергіс.
Як повідомляв УНІАН, Путін зміг переконати адміністрацію Байдена, що він дійсно готовий застосувати ядерну зброю у разі поразки російської армії в Україні. Нещодавно держсекретар США Ентоні Блінкен розповідає, що, за інформацією Вашингтона, Китай нібито відрадив Путіна від використання ядерної зброї.
Колишній радник президента США під час адміністрації Трампа, досвідчений американський політик Джон Болтон нещодавно відкрито заявив, що Путін "блефував", коли натякав на можливість застосування ядерної зброї. Він визнав, що США "піддалися" цьому блефу та стримали темпи і масштаби своєї допомоги Україні.