У Сполучених Штатах Америки ціна на какао, яке є важливим інгредієнтом шоколаду, істотно зросла за минулий рік, а митні збори на імпорт утримуватимуть її на підвищеному рівні. Про це інформує видання The Guardian.
Зазначається, що вартість шоколадних виробів зростала останнім часом переважно через різке підвищення цін на какао. У 2023 році аграрії в Західній Африці, де збирається 70% світового врожаю какао, почали відчувати наслідки кліматичних криз.
За оцінками, дефіцит какао становить понад 400 тисяч тонн, що значно вплинуло на ціну продукту за останні кілька років. У 2024 році ціна досягла рекорду – більше ніж 12 000 доларів, що призвело до стрімкого зростання цін на шоколад у всьому світі.
В виданні відзначили, що найбільший виробник шоколаду у США Hershey підвищив ціни на свою продукцію і ледь утримував попит споживачів. У 2024 році компанія зафіксувала найгірший прибуток за останні сім років.
З введенням нових мит президентом США Дональдом Трампом, ціна на шоколад, за прогнозами, зросте ще більше. Як повідомляють журналісти, бюджетна лабораторія Єльського університету оцінює, що середній приріст цін на всі товари становитиме 3%, і ціни на шоколад також не стануть винятком.
Це пов'язано з тим, що рослину какао можна вирощувати тільки в тропіках. У Сполучених Штатах вона вирощується лише в двох місцях: Гаваях і Пуерто-Ріко. Це свідчить про те, що більшість какао-бобів, споживаних у США, імпортується.
"У Сполучених Штатах виробляється 100 тонн какао на рік. Ми використовуємо близько 120 тонн какао щороку, а Dandelion вважається дуже, дуже маленьким виробником. Немає жодних шансів, що США зможуть виробляти стільки какао, скільки нам насправді потрібно," – зазначив співвласник Dandelion Chocolate у Сан-Франциско Грег Д'Алесандре.
Згідно з повідомленням видання, виробники шоколаду, як великі, так і малі, повинні турбуватися не тільки про підвищені ціни на какао, але й про інфляцію на інших етапах виробничого процесу.
Як повідомляв УНІАН, у США виробники продуктів харчування висловили занепокоєння через рішення президента США Дональда Трампа про запровадження мит. PepsiCo, Conagra, J M Smucker та інші просять Трампа виключити зі списку товарів, що обкладаються митами, інгредієнти, які недоступні всередині країни, задля захисту виробників.
Американські фермери також з обуренням відреагували на мита Трампа. За їхніми прогнозами, торговельна війна може загрожувати експорту і завдати шкоди сільському господарству.