Офіс Генерального прокурора не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей у жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури. Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК) на основі відповіді Генпрокуратури на їхній запит.
ЦПК звернувся до Офісу Генпрокурора з метою отримати результати службового розслідування з цього питання. Відповідь Офісу Генпрокурора свідчить про те, що не вдалося навіть підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодним з вказаних прокурорів.
"Враховуючи обмеженість ресурсів службового розслідування, об'єктивно підтвердити або спростувати інформацію, опубліковану в медіа, про можливе зловживання службовими повноваженнями прокурорами у справі отримання інвалідності, без проведення процесуальних дій та прийняття відповідних рішень у кримінальному провадженні неможливо", – йдеться у висновку за результатами службового розслідування.
"З наданої відповіді стає зрозуміло, що Генеральна прокуратура не змогла підтвердити факти підробки інвалідності, і, отже, не могла звільнити прокурорів, які мають 'інвалідність'", – зазначають у ЦПК.
Скандал навколо прокурорів із Хмельницької області виник після резонансних викриттів корупційних схем серед керівників медико-соціальних експертних комісій. Стало відомо, що багато співробітників прокуратури мають інвалідність та отримують на її основі значні виплати.
Народна депутатка Інна Совсун підкреслила, що прокурори користувалися "лазівкою" в законодавстві з 2001 року, що дозволяло їм отримувати максимально можливі виплати по інвалідності. Вона підкреслила, що такі пенсії навіть не доступні військовим.
Після засідання Ради національної безпеки і оборони, яке було присвячене корупції в органах МСЕК, генеральний прокурор Андрій Костін подав у відставку. У цьому контексті також проводилось внутрішнє розслідування.
Згідно з інформацією Офісу Генерального прокурора, станом на 11 листопада 2024 року в прокуратурах усіх рівнів працюють 523 особи з інвалідністю. Цей показник становить менше ніж 6% від загальної кількості прокурорів і не перевищує 10% у межах всіх прокуратур. Найбільше відсоткове співвідношення осіб з інвалідністю зафіксовано в прокуратурах Хмельницької (29%) та Черкаської (27%) областей.