На зустрічі Ради Україна-НАТО обговорювали інноваційні підходи для підтримки Києва – посол Литви

На зустрічі Ради Україна-НАТО обговорювали інноваційні підходи для підтримки Києва – посол Литви

Надзвичайне засідання Ради Україна-НАТО, яке відбулося 26 листопада, було присвячене нещодавньому застосуванню Росією нової ракети проти України. Про це повідомив посол Литви при НАТО Девідас Матуліоніс у коментарі для Радіо Свобода. «Це засідання було присвячене останнім ескалаційним діям Росії та вперше за всю історію обговорювалося використання балістичних ракет середньої дальності», – зазначив він.

Дипломат підкреслив, що одним із результатів зустрічі стало наполегливе прагнення НАТО продовжувати підтримувати Україну, адже «Путін нічого не зможе вдіяти, щоб нас залякати».

«Ми також обговорювали подальшу військову підтримку, зокрема, креативні рішення для того, щоб зробити більше і швидше», – додав Матуліоніс.

За інформацією Місії України при НАТО, до онлайн-засідання Ради приєдналися начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов та виконувач обов’язків командира Повітряних сил Анатолій Кривоножко, які ознайомили союзників з новим озброєнням, використаним Росією.

«Українська сторона підкреслила, що цей удар мав на меті залякування союзників і був спробою вплинути на їхню рішучість в продовженні підтримки України. Таким чином, Росія намагається вплинути на окремі держави-союзники, щоб вони переглянули свої рішення стосовно надання дозволу на використання Україною далекобійних ракет для атак на російські військові цілі», – зауважили у дипломатичному представництві.

Держави НАТО, за словами місії, «запевнили, що жодні агресивні дії Росії не вплинуть на їхню підтримку України». Учасники зустрічі визнали, що єдиною адекватною відповіддю на цей удар є прискорене та збільшене постачання Україні необхідних озброєнь і військової допомоги.

Засідання послів України та 32 країн-членів Альянсу було скликане Києвом після того, як 21 листопада Росія завдала удару по українському місту Дніпро з новою ракетою під назвою «Орєшнік». Президент Володимир Путін стверджує, що цей удар став відповіддю на використання ракет дальнього радіусу дії, які постачаються Заходом, для атак на цілі у глибині Росії після отримання схвалення від Сполучених Штатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *