Навряд чи можна очікувати, що протягом найближчих трьох місяців відбудеться масове звільнення військовослужбовців. Про це в ефірі Radio NV повідомив народний депутат від "Слуги народу", член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Він відповів на запитання про заяву Міністерства оборони, що законопроєкт про демобілізацію вже підготовлений, проте для опрацювання механізмів заміни великих груп особового складу, які підлягають демобілізації, знадобиться ще три місяці. Веніславський підкреслив, що питання даних механізмів активно обговорюється у парламенті разом з представниками Міністерства оборони та командування Збройних сил України.
Парламентар додав, що вже проводиться оцінка ефективності використання військових підрозділів та чисельного складу Збройних сил, загалом сектору безпеки і оборони. Відкриті дані свідчать про те, що на сьогодні чисельність Збройних сил України становить близько одного мільйона осіб, із яких "декілька сотень тисяч" беруть участь у бойових діях на передовій.
"Тому мова йде про потенціал залучення підрозділів, які знаходяться у тилу, та оцінку їхньої ефективності", – зазначив Веніславський, додавши, що також важливим є удосконалення рекрутаційних механізмів для залучення нових кадрів до війська.
Депутат розповів, що минулого тижня відбулося два засідання комітету, на яких обговорювались питання збільшення кількості мобілізованих і рекрутованих, а також повернення тих, хто самовільно залишив військову частину. "Розробляються різні варіанти. Сказати, що є конкретні рішення — я не можу. Я не вважаю, що варто очікувати масового звільнення військовослужбовців протягом найближчих трьох місяців", – підкреслив член комітету.
На питання, що може бути очікувано через три місяці, щоб остаточно доопрацювати законопроєкт про демобілізацію, Веніславський не відкидає, що Міністерство оборони може підготувати і ініціювати такий законопроєкт, який потрапить до парламенту. "Але ймовірність його ухвалення — це вже зовсім інша справа, адже зазвичай, після ініціатив, пов’язаних із послабленням обороноздатності, виникають складні дискусії серед представників Міністерства оборони, командування Збройних сил та політичних сил", – пояснив депутат.
За інформацією УНІАН, 10 січня перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк пояснив затримку в питанні демобілізації. Він зазначив, що законопроєкт уже підготовлений, і тривають роботи над серією механізмів для зрозуміння, як замінити велику кількість військовослужбовців, які підлягають демобілізації. Гаврилюк зауважив, що потрібні ще хоча б три місяці для завершення опрацювання.