В Україні триває зростання цін на товари та послуги, причинами якого є передусім продовольча інфляція. У звіті НБУ за січень 2025 року повідомляється, що споживча інфляція в листопаді 2024 року зросла до 11,2% у річному вимірі, і цей тренд продовжився в грудні.
У листопаді спостерігалося загострення продовольчої інфляції, що стало наслідком зниження пропозиції окремих сільськогосподарських культур та тваринницької продукції, що, в свою чергу, підштовхнуло ціни на сирі та оброблені продукти харчування.
Ціни на непродовольчі товари також почали швидше зростати через зміни курсу валют, що вплинуло на уповільнення зниження цін на одяг і взуття. Щодо пального, то його річне зростання в листопаді сповільнилося через зниження світових цін на нафту та обережний попит.
Одночасно, алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали швидшими темпами, зокрема через коливання курсу, боротьбу з нелегальною продукцією та підвищення акцизів. Збільшення цін також спостерігається на фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання. Проте адміністративна інфляція залишалася під контролем завдяки мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.
Економіст Олег Пендзин, член Економічного дискусійного клубу, зазначив, що ціни на продукти в Україні у 2025 році будуть залежати від кількох факторів. За його словами, рівень інфляції очікується на рівні 9,5%.
Він також висловив думку, що овочі є дуже чутливими до погодних умов, які можуть суттєво вплинути на врожайність, і ціни на них можуть зрости на 30-50%. Яйця, через високу вартість кормів, також продовжать дорожчати. Щодо м'яса, то зростання цін буде обмеженим через зниження попиту на дорогі продукти, прогнозоване подорожчання становитиме 2-5%, а ціни на хліб і молочні продукти можуть зрости на 10-15% залежно від вартості сировини.