Минулого тижня інтервенції Національного банку України на валютному ринку залишилися практично на тому ж рівні і перевищили 1 мільярд доларів. Це призвело до помірного зміцнення гривні. Як повідомляє фінансовий тижневик інвестгрупи ICU, аналітики компанії зафіксували, що за чотири робочі дні минулого тижня чиста купівля валюти становила 702 мільйони доларів.
Середні денні обсяги чистої купівлі на міжбанківському ринку залишилися трохи більше 100 мільйонів доларів, проте домогосподарства зменшили середню щоденну купівлю валют до 67 мільйонів доларів, порівняно з 80 мільйонами на початку року.
Відповідно до підсумків тижня, офіційний курс гривні зріс на 0,4% і склав 42,13 гривні за долар. Вартість готівкового долара в системно важливих банках також знизилася на 0,4% до 42,1-42,8 гривні за долар.
"Національний банк продовжує активно використовувати резерви для заспокоєння ринку і стабілізації курсу гривні. Значні інтервенційні обсяги, навіть за умов незначного зменшення попиту на валюту, не лише стабілізували ситуацію, а й сприяли зміцненню гривні минулого тижня", – зазначено у звіті.
Відзначається, що стабільність курсу має сприяти росту пропозиції валюти від експортерів та зменшенню потреби в інтервенціях з боку НБУ.
"Ми залишаємо прогноз, що офіційний курс гривні в січні не перевищить 42,5 гривні за долар, однак поступово може піднятися до близько 46 гривень за долар до кінця року", – прогнозують в ICU.
За даними Bloomberg, долар знизився відносно більшості ключових валют напередодні другої інавгурації Дональда Трампа. Низька ліквідність у цей період, ймовірно, сприяла ослабленню долара відносно всіх валют, починаючи від австралійського долара до офшорного юаня.
Курс долара до гривні в "ПриватБанку" в понеділок, 20 січня, знизився на 5 копійок і становить 42,65 гривні за долар. Курс євро в банку сьогодні також впав на 5 копійок і складає 44,10 гривні за євро.