Згідно з оцінками експертів, Україні, ймовірно, доведеться відмовитися від частини своїх територій внаслідок війни, оскільки така ситуація виглядає "реальною". Про це висловився міністр оборони Словаччини Роберт Каліняк у програмі словацького телебачення, повідомляє TASR. Він підкреслив, що для Словаччини важливо, щоб конфлікт між Росією та Україною закінчився якомога швидше: необхідно досягти припинення вогню на фронті та розпочати мирні переговори. Каліняк вважає, що післявоєнний стан України має значення, що перевищує питання кордонів, які можуть бути встановлені в результаті конфлікту.
"Україна, можливо, не усвідомлює, що ніколи не зможе існувати між Німеччиною та Швейцарією, а завжди матиме довгий кордон із Російською Федерацією. Питання агресії тут не підлягає обговоренню, адже Росія порушила всі можливі межі та міжнародне право. Проте важливо також звертати увагу на те, що відбувається в інших регіонах світу і застосовувати однакові критерії до всіх конфліктів", – зазначив Каліняк.
Словацький міністр не є єдиним, хто вважає, що Україна може втратити території, зайняті Росією, хоча б на певний час. Президент Чехії Петер Павел також висловлював схожі думки, наголошуючи на необхідності реалістичного підходу до ситуації, оскільки "найвірогідніший підсумок війни полягає в тому, що частина України може залишитися під російською окупацією тимчасово".
Цей сценарій частково підтримується і "мирним планом", запропонованим відставним американським генералом Кітом Келлогом, якого Дональд Трамп призначив відповідальним за український напрямок. Згідно з його планом, війна буде призупинена по лінії фронту, без територіальних обмінів.
На додачу, в кінці листопада президент України Володимир Зеленський також вказав на ймовірність, що після укладення мирної угоди окуповані території можуть залишитися під контролем Росії, з наміром вирішити проблему дипломатичним шляхом.