Згідно зі словами головного економіста компанії Nomura Holdings Inc. Роба Суббарамана, відсутність інформації щодо організації, обсягу та мети мит призвела до того, що світ залишився "в стані невизначеності".
За інформацією Bloomberg, під загрозою опиняться близько 33 трильйонів доларів світової торгівлі, внаслідок чого країни від Бразилії до Китаю можуть зазнати скорочення експорту до США в межах від 4 до 90%. Індекс невизначеності у глобальній торговельній політиці 1 квітня досяг найвищої позначки з 2009 року.
Економісти з Goldman Sachs Group Inc. вважають, що середній митний тариф США для всіх країн у цьому році може зрости на 15 відсоткових пунктів, що призведе до підвищення базової інфляції, уповільнення економічного зростання та зростання ризиків рецесії.
Трамп повідомив, що його так звані мита будуть націлені на ліквідацію бар'єрів, які торгові партнери встановлюють для американських підприємств. Це включає в себе те, що офіційні особи вважають надмірно позитивним торговий баланс зі США, різні податки та збори, що застосовуються до товарів.
За оцінками Bloomberg, у випадку максимальної реалізації середні ставки мит у США зростуть на 28 відсоткових пунктів, що матиме наслідком зменшення ВВП США на 4% та підвищення цін приблизно на 2,5% упродовж найближчих двох-трьох років.
Вплив на торговельних партнерів у будь-якому випадку буде значним. Китай, Європейський Союз та Індія, ймовірно, стануть першими країнами, які зазнають шкоди від зменшення експорту до США, хоча їхні економіки можуть виявитися стійкими. Канада та держави Південно-Східної Азії можуть відчути ще більший негативний вплив.
Численні американські підприємства висловили побоювання, що нові мита спричинять збільшення витрат та зменшення прибутків. Керівники закордонних компаній змушені оцінити, чи варто перенести частину виробництва в США, щоб уникнути митних зборів.