Цю точку зору висловив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко в інтерв'ю для Українського радіо.
"Крім того, необхідно буде адаптувати законодавство в частині, коли у військового закінчується контракт після досягнення 25-річного віку: адже вказано, що після завершення контракту йому потрібно відпочити рік, проте за законом у 25 років його слід мобілізувати", – зазначив депутат.
Він також зазначив, що існують деякі аспекти проходження медичної комісії, адже в Україні ВЛК є обов'язковим після досягнення 25-річного віку. "Тож ми очікуємо, коли Міністерство оборони представить свої пропозиції комітету, аби продовжити роботу в цьому напрямку", – прокоментував депутат.
На погляд Федієнка, "ця ініціатива є цілком позитивною та заслуговує на увагу", але залишається відкритим запитання, скільки людей зможуть таким чином добровільно приєднатися до Збройних сил України.
"Військовослужбовцям55+ та навіть 45+ надзвичайно важко адаптуватися до всіх подій, які тривають більше трьох років. І справа тут не лише в штурмових бригадах та окопах. Сучасна війна включає не тільки піхоту, а й значним чином технологічні засоби, такі як дрони, а також ураження супротивника за допомогою дистанційних роботизованих систем. У цьому контексті сучасні навички молодого покоління будуть набагато кориснішими", – зазначив Федієнко.
10 лютого президент України Володимир Зеленський оголосив про запровадження річних контрактів для молоді віком від 18 до 24 років. А вже 11 лютого Міністерство оборони офіційно запустило ініціативу "Контракт 18-24" – добровільну програму для українців цієї вікової категорії, які бажають приєднатися до Сил оборони на рік. Контракт міститиме соціальні гарантії, зокрема, можливість отримати "нульову" іпотеку, навчання за рахунок держави, безкоштовне медичне забезпечення, безкоштовний проїзд, комунальні пільги та компенсацію витрат на оренду житла під час служби.