Україна вже активізувала дискусії з західними партнерами щодо можливого розміщення миротворців після завершення активних бойових дій. Проте президент Володимир Зеленський підкреслює, що справжньою гарантією безпеки для країни може стати не лише присутність миротворців, а й вступ України до НАТО, повідомляє The New York Times. "Якщо йдеться про контингент, важливо знати, скільки саме військових буде залучено, які їхні завдання, а також як вони реагуватимуть, якщо агресія з боку Росії продовжиться. Це потребує ретельного обговорення. Ми вивчаємо це питання, і важливо, що ми підіймаємо ці теми", – зазначив Зеленський.
Як зауважує видання, президент Франції Еммануель Макрон дійсно кілька разів виступав із пропозицією щодо розміщення європейських військових в Україні. Не виключені також миротворці з таких країн, як Швеція і Італія. Проте в інших європейських столицях, а також у керівництві ЄС і НАТО, ставлення до ідеї миротворців виявилося скептичним.
Так, напередодні генеральний секретар НАТО Марк Рютте наголошував, що поки що зарано говорити про розміщення миротворців. Натомість він наполягає на тому, щоб Захід зосередився на зміцненні військової підтримки України. Цю позицію поділяє й верховний представник ЄС у закордонних справах Кая Каллас, яка застерегла від спроб досягти миру якнайшвидше. "Будь-який поспіх до переговорів може призвести до поганих умов для України", – підкреслила вона.
Водночас деякі європейські лідери, такі як канцлер Німеччини Олаф Шольц, висловлюють думку про необхідність якнайшвидшого завершення війни, зазначаючи, що конфлікт триває "дуже, дуже довго". "Ми повинні створити умови, за яких мир стане можливим", – зазначив він, додавши, що важливо уникнути ескалації конфлікту до війни між Росією та НАТО.
Як повідомлялося, військовий експерт Іван Ступак розглядає три можливі сценарії для введення миротворців в Україну. Перший — класичний сценарій, що передбачає примусове встановлення миру за допомогою миротворців. Проте цей варіант в умовах поточної ситуації виглядає малоймовірним, оскільки миротворцям доведеться воювати з РФ, а це навряд чи можливе. Водночас існують й інші, менш утопічні варіанти.
Інший експерт, Олег Бєлоколос, вважає, що на даному етапі ідея миротворців є майже нереалістичною, оскільки немає ані політичної волі, ані достатнього фінансування.