Експерти порталу Visual Capitalist створили інфографіку, що відображає найбільші економіки світу за валовим внутрішнім продуктом (ВВП), скоригованим за паритетом купівельної спроможності (ПКС). Для цього аналізу були використані дані Міжнародного валютного фонду станом на кінець 2024 року. Важливо зазначити, що перерахунок за паритетом купівельної спроможності дозволяє врахувати рівень цін у конкретній економіці, що, відповідно, впливає на реальну купівельну спроможність валюти. ВВП за ПКС береться до уваги з огляду на вартість життя та інфляційні показники в різних країнах, в той час як номінальний ВВП є лише порівнянням у єдиній валюті.
З 2014 року Китай утримує першість серед світових економік за обсягом виробництва з урахуванням ПКС. Друге місце посідають Сполучені Штати, а на третьому – Індія. Росія опинилася на четвертій позиції у цьому рейтингу.
Нагадаємо, що перша десятка виглядає наступним чином. Незважаючи на санкційний тиск, з яким стикається російська економіка, підтримка від країн – партнерів по БРІКС, таких як Китай та Індія, допомагає Москві утримуватися на плаву.
Раніше західні аналітики вказували на те, що Росія перебуває на межі "економічного самогубства" внаслідок своїх дій проти України. Спеціалісти стверджують, що високий рівень реальної інфляції і завищена облікова ставка стримують бізнес-активність в Росії.
Недавно у виданні The Economist з'явилася інформація, що Україна має всі шанси виграти економічну війну проти Росії. За деякими прогнозами, зростання українського ВВП у 2025 році може скласти 4,3%, тоді як в Росії прогнозується зростання ВВП у межах 0,5-1,5%.