В Україні до державного бюджету було закладено значно більше коштів для субсидій, ніж було фактично виплачено громадянам. Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомила завідувачка відділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила Черенько. "Всі очікували, що у 2022-23 роках за допомогою звернеться значно більше людей, ніж раніше. Сподівалися, що люди повернуться за субсидіями та допомогою для малозабезпечених сімей. Однак насправді зазначені кошти з бюджету просто не були використані," – зазначила фахівець.
Вона також відзначила, що велика кількість людей із вразливих груп населення виїхала за кордон. Черенько пояснила, що для матерів з дітьми, які перебувають за кордоном, існують значно кращі фінансові виплати. В Україні на сім’ю з малозабезпечених категорій виплачується 3 588 грн на дитину до 6 років, тоді як у Німеччині це становить від 357 євро або приблизно 15,6 тис. грн на місяць.
Крім того, соціологиня додала, що багато українців живуть у регіонах, де оформити субсидії досить складно. Вона підкреслила, що на традиційні програми соціальної допомоги люди звертаються рідко. "Система соціального захисту чекає на людей, але вони не звертаються," – акцентувала вона.
4 листопада Пенсійний фонд підвищив розмір житлових субсидій для населення на опалювальний сезон 2024-2025 років. 11 листопада Міністерство соціальної політики повідомило, що були внесені зміни до призначення субсидій для певних категорій громадян.