Призначення послів людей без досвіду в дипломатії є звичайним явищем у світовій практиці. Цю думку висловили в Міністерстві закордонних справ України, коментуючи критику політичних призначень на посади послів осіб, які не є кар'єрними дипломатами. "По-перше, в Україні відсоток політичних призначень не такий вже й високий. Якщо порівняти з американською дипломатією, там цей показник значно вищий. Загалом, це нормальна практика – призначати на посольські посади людей, здатних виконувати цю роботу", – зазначив на брифінгу прес-секретар Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.
Тихий нагадав, що міністр закордонних справ Андрій Сибіга, прийшовши на свою посаду, пообіцяв проводити оновлення керівного складу міністерства, що вже було реалізовано. Глава МЗС також планував оновити ряд процесів у межах відомства.
"Президент підкреслював важливість оновлення та нової енергії у дипломатичній службі. У рамках цього відбувається ротація чи заміна послів", – додав Тихий.
Він також закликав оцінювати діяльність послів за результатами їхньої роботи, а не за наявністю дипломатичного досвіду.
"Міністр зазначає, що кожен посол повинен бути готовий до того, що може бути відкликаний у разі відсутності результатів. Найголовніше для України – це результати, а особистості – це вже другорядне", – сказав Тихий.
Як повідомлялося раніше, після звільнення з посади головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного несподівано призначили послом України у Великій Британії. При цьому він не має відповідної дипломатичної освіти чи досвіду роботи дипломатом.
Минулого тижня президент Володимир Зеленський змінив послів держу в трьох десятках країн та міжнародних організаціях. Серед нових призначень, наприклад, Наріман Джелял став послом України в Туреччині. Джелял також не мав ні дипломної освіти, ні відповідного досвіду, раніше займаючись політичною діяльністю як представник кримсько-татарського народу.