Україна може мати обмеження на спроби повернення територій, які були захоплені Росією, військовим шляхом. Таку думку висловив колишній спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер під час інтерв'ю на YouTube-каналі LIGAnet.
"Ми можемо бути свідками того, що ніхто не визнає російську окупацію, але одночасно можуть виникнути зобов'язання або розуміння, що Україні не вдасться повернути ці території силою. Необхідно використовувати інші способи для досягнення цієї мети. Росія буде чинити опір і продовжувати окупацію, тому ми опинимося в тривалій ситуації, коли частина України залишається під контролем Росії. Відповіддю стають санкції", – зазначив Волкер.
Він також підкреслив, що це жахлива ситуація для українців, які живуть на окупованих територіях, нагадавши про об'єднання Німеччини.
"Це нагадує мені ситуацію в Німеччині після Другої світової війни, коли західна частина країни розвивалася, вступаючи до Євросоюзу та НАТО, тоді як східна Німеччина була під радянською окупацією. Цей стан тривав 40 років, поки Німеччина знову не об'єдналася", – наголосив він.
30 вересня 2022 року, після проведення фейкових "референдумів" у самопроголошених "ДНР" і "ЛНР", а також на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей, президент РФ Володимир Путін оголосив про "приєднання" цих територій до Росії, підписавши відповідні "угоди" з представниками окупаційної влади. Незабаром після цього було опубліковано нову редакцію Конституції Росії, до якої внесли українські регіони – Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області.
Аналітики вважають, що Росія не погодиться на переговори щодо закінчення війни, поки не захопить більше територій, зокрема всю Донеччину, де українські Сили оборони чинять жорсткий опір.
У листопаді 2024 року, у відповідь на заяви новообраного президента США Дональда Трампа про бажання завершити війну в Україні, Путін заявив, що немає жодних передумов для початку мирних переговорів.