У Міністерстві закордонних справ України оголосили про основні напрямки співпраці з Китаєм на 2025 рік. Як повідомляє кореспондент УНІАН, про це під час брифінгу заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий. Зокрема, його запитали про підсумки розвитку українсько-китайських відносин у 2024 році та плани на наступний рік.
"2024 рік став важливим етапом розвитку наших відносин з Китаєм. Це значуще, оскільки після тривалої паузи, відбулися двосторонні політичні консультації між Україною та Китаєм на рівні заступників міністрів закордонних справ, а також перший за 12 років візит українського міністра закордонних справ до Китаю, де були проведені важливі переговори," – зазначив Тихий.
Крім того, на засіданні Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку відбулася зустріч міністрів закордонних справ України та Китаю.
"Це підтверджує, що політичний діалог між Україною та КНР активізується. Важливо, що це безпосередній діалог, що дозволяє відкрито обговорювати важливі питання. Ми вважаємо, що участь Китаю є важливою для досягнення справедливого миру в Україні," – підкреслив Тихий.
Раніше міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляв, що Китай має потенціал впливати на Росію. Україна продовжує підтримувати контакти з китайською стороною.
"Крім того, ми вважаємо, що реакція Китаю та інших країн є вирішальною у питаннях ядерної та продовольчої безпеки. Це ті аспекти, у яких Росія формує системні загрози. Нам необхідно, щоб Китай відреагував на дії Росії, щоб демонструвати, що такі дії не будуть прийняті, адже глобальна продовольча та ядерна безпека має бути пріоритетом для Пекіна та інших важливих столиць світу," – пояснив Тихий.
Також він відзначив, що свобода мореплавства в Чорному морі залишається важливою темою для України.
"На 2025 рік ми плануємо продовжувати розвиток наших контактів. В Україні розпочав роботу новий посол КНР, і ми сподіваємося, що це буде важливим сигналом з боку Китаю щодо їхньої зацікавленості у відносинах з Україною, які, сподіваємося, розвиватимуться на всіх рівнях наступного року," – додав Тихий.
Раніше УНІАН повідомляло, що послом Китаю в Україні став Ма Шенкунь, який має багатий досвід у дипломатії, включаючи роботу у Відні та Женеві. У 2019 році він був призначений заступником директора Департаменту контролю над озброєннями МЗС Китаю.
Водночас аналітик і журналіст Сергій Гармаш зазначив, що "мирний план" Китаю та Бразилії для України може бути прийнятним, і вважає, що варто розпочати діалог з Пекіном з цього питання.