У 2024 році на ринку праці спостерігається збільшення кількості вакансій, а середня заробітна плата зросла на 12,5%. Це підтверджують результати дослідження, проведеного платформою "OLX Робота". Згідно з даними, пропозицій роботи на порталі "OLX" стало на 6% більше порівняно з 2023 роком, тоді як кількість відгуків шукачів підвищилася на 4%. У різних містах ситуація значно варіюється.
Наприклад, у Львові кількість вакансій зменшилася на 10% у порівнянні з минулим роком, але кількість відгуків зросла на 11%. Київ же демонструє зростання вакансій на 19%, при зменшенні відгуків на 6%. У Дніпрі зафіксовано зростання як кількості вакансій (6%), так і кількості відгуків (8%).
Кількість пропозицій щодо віддаленої роботи істотно зросла, адже оголошень стало на 31% більше у порівнянні з 2023 роком. Медіанна заробітна плата також змінилася і наразі складає 19 100 грн (+16% протягом року), хоча загальний попит на вакансії зменшився на 3%.
Серед професій, які користуються найвищим попитом у шукачів, спостерігається також і певний дисонанс у закритті вакансій.
За інформацією "OLX Робота", медіанна зарплата в Україні на кінець 2024 року становить 20 000 грн (480 дол. США), що є результатом 12,5% зростання в порівнянні з попереднім роком. Згідно з даними Держстату, річна інфляція в Україні на початок грудня досягла 11,2%.
У грудні 2021 року середня заробітна плата в Україні становила 17 453 грн, що еквівалентно 641 дол. США за тодішнім курсом. Таким чином, з 2021 року заробітна плата зросла на 13% у гривнях, але в доларах зменшилася на 25%.
Протягом року найбільше медіанна заробітна плата зросла у дизайнерів (+64%), SMM-менеджерів (+62%), майстрів з ремонту комп'ютерної техніки (+56%), електриків (+50%) та монтажників (+48%). Водночас, найбільших втрат зазнали фасадники (-10%), а також зменшилася зарплата у сторожів (-8%), репетиторів (-5%), складальників меблів (-4%) та рихтувальників (-4%).
Згідно з дослідженням Work.ua, у грудні кількість вакансій на сайті з пошуку роботи зменшилася на 19%. Єдиною категорією, яка не підпала під цю тенденцію, стали пропозиції в рамках "Охорона, безпека", де розміщуються вакансії Сил оборони України.
Серед українських фахівців у сфері IT понад чверть (27%) мають додаткові проєкти, окрім основної роботи. Ці дані наводяться у результатах опитування веб-порталу DOU, присвяченого IT-індустрії України.