Працівник компанії Apple Амар Бхакта подав до суду на компанію, звинувативши її у порушенні прав на приватність співробітників. Apple вимагає, щоб працівники використовували свої особисті iPhone для виконання робочих завдань, а також наполягає на їх моніторингу під виглядом професійної діяльності. Цю інформацію оприлюднило видання The Verge.
Компанія заохочує своїх працівників використовувати особисті iPhone для роботи та встановлювати на них корпоративне програмне забезпечення. Відповідно до політики Apple, всі дані, зібрані з цих пристроїв, включаючи електронну пошту, фотографії, відео, нотатки та іншу інформацію, можуть бути перевірені компанією в будь-який час.
Бхакта стверджує, що працівники, які використовують свої особисті пристрої для роботи, змушені пов'язувати свої облікові записи iCloud з корпоративною системою. Це, за його словами, дозволяє Apple отримувати доступ до даних про місцеперебування співробітників та іншої інформації, навіть коли вони не працюють.
У документі позову зазначається, що Apple порушує закони Каліфорнії, змушуючи співробітників приймати політику, яка надає компанії право на фізичне, відео- і електронне спостереження за ними. Ця політика також дозволяє Apple проводити обшуки на пристроях, як виробництва компанії, так і сторонніх виробників, на "території компанії", що може включати навіть й домівку співробітника, якщо він працює віддалено.
"Для працівників компанії екосистема Apple – це не рай, обнесений парканом, – йдеться в позові. – Це тюремний двір. Паноптикум, де співробітники, як на роботі, так і поза нею, постійно знаходяться під спостереженням Apple".
Бхакта також веде справу проти Apple за її політику щодо штрафів та стверджує, що компанія обмежує свободу слова працівників. У позові наведені випадки, коли Apple забороняла йому публічно ділитися своїм досвідом роботи в галузі цифрової реклами і змушувала видалити інформацію про свою роботу в Apple з профілю в LinkedIn.
Крім того, корпорація Apple планує прибрати слоти для фізичних сім-карт у нових смартфонах, починаючи з 2025 року. Зв'язок здійснюватиметься через електронні сім-карти (eSIM), які з'являться в ряді країн, але їх точний список поки що не визначено.
В Apple впевнені, що електронні сім-карти безпечніші, ніж традиційні, адже сторонні особи не можуть їх вилучити і встановити на інший пристрій. Крім того, пристрій з eSIM може підтримувати одночасно до 8 тарифів від різних операторів.
Крім того, Apple ймовірно зіткнеться з першим за всю історію штрафом відповідно до нового закону ЄС про цифрові ринки, який має на меті запобігання антиконкурентній поведінці серед великих технологічних компаній. Зокрема, Apple звинувачується в тому, що не дозволяє розробникам направляти користувачів на джерела за межами App Store, де програми коштують дешевше.