Вступ України до НАТО залишається актуальним питанням, хоча наразі він не є головним пріоритетом. На перший план виходять гарантії безпеки. Постійний представник України в ООН Андрій Мельник в інтерв'ю Berliner Morgenpost підкреслив цю позицію. Він зазначив, що угода про гарантії безпеки для України має бути більш підтвердженою, ніж "звичайні політичні обіцянки", як, наприклад, Будапештський меморандум 1994 року.
"Наші партнери повинні чітко зафіксувати, які військові ресурси вони готові застосувати для захисту України у разі нової агресії з боку Росії," – підкреслив Мельник.
Дипломат також додав, що такі гарантії можуть реалізовуватись як двосторонніми, так і багатосторонніми договорами з країнами ЄС та НАТО. Гарантії безпеки можуть бути компонентом більш масштабної угоди про мир із Росією. За словами Мельника, Україні необхідні "суворі зобов'язання" від міжнародних партнерів у оборонній сфері.
Раніше президент Володимир Зеленський висловив думку, що вся територія України повинна отримати запрошення до НАТО. Проте, він зауважив, що дія п'ятої статті Альянсу може не поширюватися на тимчасово окуповані території.
У Білому Домі зазначили, що питання вступу України до НАТО буде вирішуватися новою адміністрацією президента США. При цьому вони підкреслили, що наразі не мають великої впевненості в успіху таких переговорів, навіть у 2025 році.