20 лютого 2025 року на Міжнародному кінофестивалі в Берліні відбулася світова прем'єра документального фільму "Стрічка часу" (Timestamp) від режисерки Катерини Горностай, яка також відома за стрічкою "Стоп-Земля". Цей фільм став частиною основного конкурсу фестивалю.
"Дивовижний спектакль. Яскравий променем надії, водночас легкий і зароблений наполегливою працею. Фільм доводить, що Катерина Горностай є чутливим і проникливим записником юності в усіх її проявах – в даному випадку пригніченій, але не зламаній важкими часами", – зазначається в рецензії Variety.
"Вражаюче. У програмі цьогорічного Берлінського кінофестивалю важко знайти більш актуальний фільм, ніж "Стрічка часу" Катерини Горностай – це видатний документальний фільм, який висвітлює наслідки війни. Незважаючи на нагальність теми, він вирізняється прекрасним, у вічному сенсі, формалізмом монтажу та композиції", – зазначають рецензенти Deadline.
"Вражаючий портрет. Неперевершена впевненість. Своєчасна робота, що справляє враження", – зазначають автори Screen international.
Катерина Горностай відвідала прем'єру всього через два дні після народження свого сина, який з'явився на світ трохи раніше запланованого терміну прямо під час фестивалю. Батько дитини, монтажер "Стрічки часу" Нікон Романченко, залишався з новонародженим у лікарні, щоб режисерка могла вперше подивитися фільм разом з глядачами та розділити цю важливу мить зі своїм колективом.
В той час один з персонажів стрічки, Борис Ховряк, на офіційній пресконференції фільму поділився з зарубіжними журналістами своїми відчуттями, коли він покинув викладацьку діяльність та став на захист України.
"Ми повинні убезпечити наших дітей, Україну та українську освіту від вторгнення Російської Федерації. Враховуючи обставини, які спонукали мене вступити у боротьбу, незважаючи на все, що відбувається тепер і всі зовнішні фактори, ми продовжимо охороняти наших дітей", – сказав він.
Творці фільму підкреслюють, що відповідно до офіційних відомостей, у процесі повномасштабної війни понад 3500 навчальних закладів потерпіли від руйнувань, а 400 з них були повністю знищені. Тож цей фільм є також інструментом культурної дипломатії, мета якого – привернути увагу до питань освіти під час конфлікту та знайти підтримку для українських шкіл.
Нагадуємо, що Берлінський міжнародний кінофестиваль 2025 року завершиться 23 лютого, але оголошення переможців відбудеться на день раніше.