“Російські нафтопереробні заводи зупиняють роботу через економічну нерентабельність, – Reuters”

“Російські нафтопереробні заводи зупиняють роботу через економічну нерентабельність, – Reuters”

Кілька нафтопереробних заводів у Росії тимчасово призупинили свою діяльність через нерентабельність, викликану зростанням цін на нафту та ударами українських безпілотників. Як повідомляє Reuters, посилаючись на власні джерела в галузі, три з цих заводів – Туапсинський, Ільський та Новошахтинський – стикнулися зі скороченням або повною зупинкою виробництва в останні місяці.

Ця ситуація підкреслює труднощі, з якими стикається російська нафтопереробна промисловість, що потрапила під вплив атак українських дронів, західних санкцій, які змушують продавати паливо зі знижкою, а також високих процентних ставок, що ускладнюють фінансову ситуацію для підприємств.

Найбільше постраждали заводи, які застосовують менш сучасні технології переробки. Вони не могли виробляти більш дорогу преміум-продукцію, в результаті чого втрачали до 10 тисяч рублів (102 долари) на кожній тоні нафти протягом останніх місяців. В той же час, деякі більш сучасні заводи також зазнавали невеликих збитків, тоді як інші мали зовсім скромні прибутки, згідно з інформацією підприємств.

Читати також  Уряд оголосив про впровадження виплати "тисячі Зеленського": всі подробиці програми

Проблема зростаючих цін на нафту в Росії пов'язана з девальвацією рубля. Щоб зберегти прибутковість, нафтовим компаніям потрібно купувати нафту за 35 тисяч рублів за тонну, але фактична вартість продажу наразі становить близько 50 тисяч рублів. Водночас, ціни на готове паливо на світових ринках знижуються, що ускладнює ситуацію для експортерів.

Крім того, нафтопереробники не можуть розраховувати на кредити, оскільки Центральний банк Росії підвищив ключову процентну ставку до 21% у спробі боротьби з інфляцією, що робить фінансування недоступним для більшості легальних бізнесів.

За даними УНІАН, Німеччина заборонила своїм державним терміналам приймати російський скраплений природний газ, вказуючи на необхідність захисту державних інтересів. Також повідомлялося, що приватний китайський нафтопереробник здійснив купівлю західноафриканської нафти, що вважається нетиповим кроком; раніше такі покупці надавали перевагу російській нафті марки ESPO та іранському сировини, через коротші маршрути доставки та нижчі ціни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *