На його думку, Україна не лише зіткнулася з різними формами російської агресії, але й, що важливо, має досвід щодо їхнього подолання.
"Об'єднання фінансових ресурсів Європейського Союзу і військового досвіду України – основа нашої подальшої співпраці. Після вступу до ЄС, Україна та її Збройні сили могли б стати ключовим елементом єдиної європейської армії, про що вже кілька десятиліть ведуться розмови на континенті", – підкреслив Шмигаль.
Він підкреслив, що армія України, випробувана боями, може стати альтернативою збройним силам США, які в даний час мають понад 65 000 військових у Європейському Союзі, при цьому найбільші формування перебувають у Німеччині, Італії та Іспанії:
"Окрім практичної важливості, це рішення могло б посилити стосунки з США, адже Вашингтон все більше починає сумніватися в доцільності розміщення своїх військових за межами країни".
Окрім цього, Шмигаль підкреслив, що Надра України містять 22 з 30 корисних копалин, які визнані критично важливими для ЄС:
Нагадаємо, що, за інформацією УНІАН, Угорщина та Словаччина перешкоджають Україні в її прагненні приєднатися до Європейського Союзу. Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, міністерка юстиції Ольга Стефанишина, зазначила, що ці дії обумовлені політичними причинами та значними геополітичними змінами у світі: