Комунальні служби розкрили важливі деталі щодо періодичності технічного огляду газового обладнання в українських оселях, включаючи плити та котли з лічильниками, та їхню вартість.
Офіційні регламенти передбачають, що технічне діагностування газових плит, яке включає від'єднання від газорозподільної мережі та перевірку герметичності повітряним методом, здійснюється кожне десятиліття.
Під час огляду фахівці зобов'язані діагностувати технічний стан газового лічильника та комунікацій від нього до побутового приладу, особливо якщо обладнання розташоване всередині приміщення.
Вартість технічного обслуговування газової плити в сучасній Україні
Станом на літній період 2022 року вартість перевірки становить 7 гривень 97 копійок для газових плит та 1 гривню 71 копійку для газових лічильників. Водночас є певні фінансові нюанси:
У випадку, коли власник плити не погоджується на огляд у встановлений час і викликає фахівців поза графіком, тариф зростає до 10 гривень 53 копійок.
Періодичність перевірки газових котлів в українських реаліях
Нормативними документами передбачено щорічне проведення технічного огляду газових котлів. Вартість процедури варіюється залежно від типу опалювального устаткування.
- Діагностика енергозалежних котлів (наразі їх близько 60 000 у вітчизняному житловому фонді) коштуватиме від 43,94 до 57,40 гривень;
- Технічне обслуговування енергонезалежних котлів (наявних 15 580 одиниць) становитиме 25 гривень 44 копійки.
Графік планових оглядів газового обладнання формується місцевими службами щороку. Вони мають завчасно повідомляти мешканців про передбачувані візити техніків. Додаткову координацію часу відвідування можна здійснити за телефонним номером 162.
Нещодавно урядові служби Білорусі оприлюднили важливе рішення щодо перегляду тарифів на газопостачання. Розпорядження № 766, яке набуло чинності з початку літа, запроваджує нову систему ціноутворення для різних категорій споживачів. Попри очікуване підвищення тарифів на 32% для деяких громадян, фахівці прогнозують також значне зниження вартості газу влітку більш ніж на 60%.
Офіційні джерела повідомляють про планове коригування цін на природний газ. З 1 червня уряд оголосив про диференційований підхід до тарифікації. Не всі споживачі зазнають однакового фінансового навантаження. Які категорії населення зможуть розраховувати на суттєве зниження тарифу до 63,5%?