Союзники України не чинять тиску на військово-політичне керівництво нашої країни з вимогою терміново розпочати переговори з Російською Федерацією з метою завершення війни. Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на пресконференції з естонським колегою Маргусом Цахкні. Міністр зазначив, що партнери навпаки зацікавлені у зміцненні переговорних позицій України.
"Ми прагнемо до всеосяжного, стійкого та тривалого миру для нашої держави. Дуже важливо, що це розуміння справедливого миру є спільним. Тому на нас не чиниться жодного тиску. Ми разом із нашими союзниками працюємо над досягненням цієї мети. Більше того, ми обмінюємося думками, як посилити позиції України на шляху до справедливого миру", – підкреслив Сибіга.
Він також наголосив, що таке зміцнення є "стратегічним інтересом трансатлантичної спільноти", оскільки йдеться не лише про агресію Росії проти України.
"Це атака на загальні цінності, на той спосіб життя, до якого ми звикли в Європі, і ми його захищаємо", – пояснив міністр.
Додатково міністр зазначив, що союзники "вітали Україну" з тим, що їй вдалося взяти в полон військових КНДР.
"Це великий успіх і визнання української військової сили", – наголосив він.
За його словами, російська армія також намагалася зробити все, щоб цих військових було неможливо захопити, проте українцям це вдалося.
Раніше видання Bloomberg повідомляло, що новообраний президент США Дональд Трамп не заставлятиме Україну розпочинати передчасні переговори з Росією. За словами джерел видання, Трамп критикує поведінку Путіна, водночас прагнучи відкрити канал комунікації з російським лідером.
Крім того, CNN повідомляла, що переговори між Україною та Росією можуть відбутися в першій половині 2025 року. Зокрема, в Трампа сподіваються знайти рішення щодо завершення війни між двома сторонами протягом 100 днів після його вступу на посаду.