Україна прагне якнайшвидше завершити конфлікт, проте необхідно забезпечити надійні гарантії безпеки, щоб мир був стабільним і гідним. Про це заявив президент Володимир Зеленський, виступаючи на Бучанському саміті 31 березня, де зібралися спікери парламентів кількох країн.
Зокрема, президент пояснив, що він розуміє під "достойним" миром.
"Це означає, що Росія не повинна отримувати вигоди або нагороди від цієї війни і повинна зіштовхнутися з відповідальністю за свої дії. Неприпустимо нормалізувати зло, тобто просто повернутися до ставлення, яке було до того, що ми спостерігаємо сьогодні, до такої Росії", – підкреслив він.
"Існує безліч, можливо, десятки тисяч, а може й сотні тисяч злочинців. І, безсумнівно, десятки тисяч втрат", – зазначив він.
На його думку, мова йде тисячі надзвичайно жорстоких злочинів, таких як страти військовополонених, вбивства цивільних, залякування й тортури.
"В Європі ніхто не бажав би, щоб їхні діти, не дай Бог, зустрілися з такими російськими злочинцями", – підкреслив Зеленський.
Президент України відзначив, що тиск на Російську Федерацію та введення санкцій є необхідними, аби запобігти подальшому розширенню війни і злочинів проти людяності.
"Це очевидно для тих, хто не ігнорує реальність і не відмовляється слухати правду", – підкреслив він.
Зеленський підкреслив, що важливо усвідомлювати, що Буча – це не просто якесь містечко в Україні, це те, що може трапитись у будь-якій європейській державі, якщо зараз країни не об'єднаються заради реальної відповідальності Росії за цю війну.
За інформацією УНІАН, 2 квітня 2022 року Міністерство оборони офіційно оголосило, що всі населені пункти Київської області звільнені від російських військ.
Заступник голови Національної поліції Андрій Нєбитов в день другої річниці визволення Київської області повідомив, що після звільнення міста Буча знайдено тіла 422 цивільних осіб, а загалом у Бучанському районі виявили 1190 тіл. Ці дані не є остаточними, оскільки є ще зниклі безвісти, і їхній розшук триває.