Нові санкції США щодо російської нафти і газу можуть суттєво вплинути на експорт російської нафти до Китаю та Індії. Це повідомляє агентство Reuters, посилаючись на думки кількох джерел, що мають стосунок до російського нафтового експорту та індійської нафтопереробної галузі.
Після введення перших санкцій у 2022 році Росія швидко адаптувалася до нових умов і почала постачати нафту клієнтам, використовуючи "тіньовий флот" старих танкерів, які не страхувалися на Захід. Проте, на даний момент сотні таких суден і багато російських трейдерів уникали санкцій США, оскільки адміністрація Байдена побоювалася різкого зростання світових цін на нафту.
Індійські нафтопереробники уникали співпраці з танкерами, які підпадали під санкції, або з компаніями, які їх страхували. Кількість таких танкерів була обмеженою. Але тепер під санкції потрапили багато танкерів і страхових компаній, що їх обслуговували.
Одне з джерел в індійській нафтопереробній промисловості зауважило, що нові санкції можуть спонукати російську сторону знизити ціни на нафту до рівня нижче 60 доларів за барель. Це є ціновою межею, встановленою західними санкціями у 2022 році. Продаж нафти нижче цієї ціни дозволяє західним компаніям її страхувати та транспортувати.
Як стало відомо з інших джерел, Україна не має можливості в односторонньому порядку припинити транзит російської нафти через свою територію, який продовжується. За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, якщо Україна порушить свої зобов'язання за підписаними угодами до війни, це може призвести до штрафних санкцій для Києва.
Також наголошувалося, що найбільші порти Китаю приєдналися до санкцій проти "тіньового флоту" Росії. Це ускладнило китайським нафтопереробникам процес імпорту російської нафти.