Міністр фінансів США Джанет Єллен повідомила, що на наступний день після інавгурації президента Дональда Трампа країна досягне стелі державного боргу. Вона зазначила, що міністерство вжене "екстрені заходи", щоб уникнути загрози національного дефолту. Як повідомляє видання The Hill, Міністерство фінансів може застосувати ці заходи, щоб дати можливість уряду виконувати свої фінансові зобов'язання протягом певного часу після досягнення критичного рівня боргу. Поки що не зовсім зрозуміло, коли ці заходи стануть безрезультатними, проте раніше припускали, що у законодавців буде кілька місяців, щоб підвищити стелю боргу.
Єллен підкреслила, що вона "не зможе повністю інвестувати ту частину Фонду пенсійного забезпечення цивільних службовців та осіб з інвалідністю (CSRDF), яка не є критично необхідною для термінових виплат бенефіціарам". За її словами, "період призупинення випуску боргових зобов’язань" триватиме до 14 березня.
"Мої попередники вже оголошували про періоди призупинення випуску боргових зобов'язань за подібних обставин", – додала вона. "Згідно з цими рішеннями, Міністерство фінансів зупинить додаткові інвестиції, зараховані до CSRDF, та частково погасить інвестиції, що належать CSRDF, відповідно до вимог закону".
Вона також зазначила, що інвестування у Фонд медичного страхування пенсіонерів поштової служби проходитиме так само, як і у CSRDF, проте обидва рахунки будуть "погашені після підвищення або скасування ліміту заборгованості".
"Ці кроки не вплинуть на федеральних пенсіонерів і службовців", – підкреслила вона.
Стеля боргу визначає максимальну суму, яку Міністерство фінансів може запозичити для покриття витрат країни. Наразі державний борг перевищує 36 трильйонів доларів.
У першому кварталі 2024 року економічне зростання в США сповільнилося до рівня майже дворічного мінімуму, а інфляція досягла незручного рівня, завершивши хвилю високого споживчого попиту і зниженого цінового тиску.
Валовий внутрішній продукт (ВВП) зріс на 1,6% у річному обчисленні, що менше ніж очікували економісти. Основним двигуном економічного зростання стали особисті витрати, які зросли повільніше, ніж прогнозувалося, на 2,5%. Зростання дефіциту торговельного балансу стало найбільшим з 2022 року. При цьому, показник базової інфляції підвищився на 3,7%, що стало першим квартальним зростанням за останній рік.