Запаси скумбрії знаходяться на межі критичної позначки. Це риба користується великою популярністю серед продавців, що призводить до її надмірного вилову.
Видання The Guardian повідомляє, що, за словами Товариства охорони морського середовища, людям варто перейти на оселедець, оскільки скумбрія продовжує страждати від перелову в таких країнах, як Норвегія та Великобританія. Наприклад, північно-східна атлантична скумбрія, яка колись була в великій кількості і вважалася більш стійким видом риби, за останні чотири роки в середньому була переловлена на 23%.
"Тривожно спостерігати за тим, як джерело морепродуктів, яке раніше вважалося екологічно чистим вибором, переживає значний занепад. Скумбрія зазнає великого тиску з боку рибальства в різних країнах, і незабаром її запаси почнуть вичерпуватися. Ми спостерігаємо постійне зменшення чисельності, і вона наближається до критичної позначки. Уряд Великої Британії має вжити термінових заходів спільно з іншими країнами для приведення лімітів на вилов риби у відповідність до наукових рекомендацій", – заявила представниця Товариства охорони морського середовища Еліс Мур.
Скумбрія, яку ловлять Норвегія, Ісландія, Фарерські острови та Велика Британія, продовжує бути об'єктом надмірного вилову. Ліміти загального вилову з 2009 року постійно перевищують рекомендовані вченими обсяги від 5 до 80%.
Згідно з інформацією благодійної організації, оселедець з Північного моря і східної частини Ла-Маншу є більш стійкою альтернативою скумбрії, як і сардини з Корнуолла.
Міністерство агрополітики разом з Кабінетом Міністрів розпочали роботу над формуванням дорожньої карти для переорієнтації державних закупівель. У 2023 році на імпортну рибу з бюджету витратили майже 40 мільярдів гривень. У зв'язку з цим українські продукти тепер отримають пріоритет у державних закупівлях.